پروژه های خاص معماری من

design1

من پس از ۱۵ سال سابقه اجرا و نظارت کارگاهی در ده ها پروژه ای که در بخش درباره من قید شده و همکاری با مشاورین مختلف در زمینه طراحی فاز یک و دو و نظارت عالیه، اکنون با تاسیس دفتر طراحی خود به نام آرک نقش، قصد دارم تجربیات خود را در زمینه طراحی نیز به کار گیرم. چرا که معتقدم کار طراحی، مهم ترین و در عین حال اصلی ترین زمینه کار هر معماری است و طراحی پروژه های خاص معماری بهترین بستر به کار گیری این تجربیات است.

مهارت در طراحی مستلزم کسب تجربه در سایر بخش های مربوط به ساختمان است. یک طراح باید دانش کافی در زمینه ایستایی داشته باشد. باید به اصول و ترتیبات اجرا کاملا آگاه و مسلط باشد. باید در مورد تاسیسات مکانیکی و الکتریکی ساختمان اطلاعات کافی داشته باشد. می بایست در مورد ساختمان هایی که طراحی می کند، به طور کامل و در تمام جوانب آن مطالعه کند. این مطالعه از نوع کاربری ساختمان و تحلیل سایت تا مباحث روانشناسی و ادراک فضا و حتی سازه مناسب را شامل می شود. باید سواد بصری خود را تکمیل کند. لازم است مصالح ساختمانی وسیستم های نوین ساخت را بشناسد.

بنابراین ساختمانی که طراحی می شود، برآیند و نتیجه تمامی این فنون و دانش ها است.

تصمیم دارم با شرکت در مسابقات معماری داخلی و خارجی، علاوه بر سفارشات دفتری، توانایی خود را در طراحی ساختمان هایی با اهداف و کاربری های خاص محک بزنم. علاقه مندم با آموزش دروس معماری نقشی در ارتقای دانش معماری خود و سایر علاقه مندان داشته باشم.

در این بخش، نمونه هایی از طراحی های خود را که دارای شرایط خاص و یا کاربری های ویژه بودند، با توضیحاتی در مورد آنها، قرار می دهم. امیدوارم انتقادات و راهنمایی های شما عزیزان، ادامه این راه را برایم هموارتر نماید.